czwartek, 21 kwietnia 2016

Dlaczego warto jeść słonecznik?


Często znajomi pytają się mnie: ''Co robisz, że masz taką ładną cerę?"' lub ''Jakim cudem twoje włosy są takie błyszczące pomimo, że przez kilka lat codziennie paliłaś je prostownicą?'' Odpowiadam im zawsze w ten sam sposób: NAWILŻAM JE OD ŚRODKA. 

Oczywiście, po pierwsze trzeba pić dużo wody, ale... to nie wszystko... Na szczęcie jest jedno SPRAWDZONE źródło, które nawilży nie tylko naszą skórę, ale włosy i paznokcie także! 

SŁONECZNIK


Bogaty skład w witaminy słonecznika sprawia, że staje się on pomocny w walce z wieloma dolegliwościami między innymi z uciążliwym trądzikiem. U mnie sprawdził się niesamowicie. Tobie też może pomóc. Zauważyłam, że stan mojej skóry znacznie się poprawił kiedy zaczęłam jeść regularnie  ziarna słonecznika.

Dlaczego akurat słonecznik? Przecież marchew, olej kokosowy mają podobne wartości odżywcze oraz zawartość witamin. Co takiego go wyróżnia i stawia na podium? 

Słonecznik ma nieporównywalnie ważną zaletę! Można go spożywać pod różną postacią - najłatwiej dodać go do CODZIENNEJ diety! 

Dodaję go do sałatek (przeróżnych), omletów a nawet batoników owsianych! (przepis na OMLETY BEZ TŁUSZCZU: najprostszy przepis na śniadanie bez tłuszczu). 

PAMIĘTAJCIE! Słonecznik zawiera tłuszcze (te zdrowe!), więc nie przesadzajmy z jego ilością. Łyżka - dwie dziennie powinna wystarczyć!

Spróbujcie dodać go do swojej diety a obiecuję Wam, że po kilku miesiącach zobaczycie różnicę w waszym wyglądzie :) 

 moja ulubiona wersja sałatki, ZE SŁONECZNIKIEM :)



A TU JESZCZE KILKA FAKTÓW DLACZEGO WARTO DODAĆ SŁONECZNIK DO CODZIENNEJ DIETY: 

skład:
witaminy takie jak:
A - wpływa na prawidłowe widzenie. Brak prowadzi do tzw kurzej ślepoty.

D – wpływa na wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego i utrudnia jego wydalenie. Odkłada wapń w kościach oraz zębach. Brak prowadzi u dzieci do deformacji kości a u dorosłych do osteoporozy.

E – chroni krwinki czerwone przed przedwczesnym rozpadem. Zapewnia prawidłową prace mięśni. Brak prowadzi do niedokrwistości, osłabienia i zaniku mięśni a także zwiększa ryzyko podatności komórek na działanie czynników rakotwórczych

witaminy z gr B:
B1 – wpływa na metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Niedobór prowadzi do zaburzenia rytmu serca.

B2 – bierze udział w syntezie hemoglobiny (bialka przenoszącego tlen poprzez krew). Brak prowadzi do zapaleń skórnych, łojotoku oraz powstawania zajadów

B3 (PP) – zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Brak prowadzi do tzw pelagry- zaczerwienienia pękania i łuszczenia się skory.

B5 – utrzymuje w prawidłowym stanie skórę. Brak prowadzi do zaburzeń snu i uczucia zmęczenia.

B6 - utrzymuje równowagę hormonów płciowych, zmniejsza objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
spowalnia procesy starzenia. Brak prowadzi do powstawania stanów lękowych, prowadzi również do powstania stanów zapalnych skóry, łojotoku i łuszczenia się skóry.

B11 – bierze udział w procesie krwiotwórczym. Brak prowadzi do niedokrwistości.
B12 – reguluje procesy krwiotwórcze. Brak prowadzi do anemii złośliwej.

pierwiastki takie jak:
cynk – działa leczniczo na trądzik a jego niedobór prowadzi do powstawania problemów skórnych, łysienia oraz powstawania białych plam na paznokciach.


Fitosterole - to związki, które obniżają poziom cholesterolu. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz